Açık Pzt.-Cmt. 10.00-18.00
Email info@dijithink.com Ara! 0252 316 81 17
Açık Pzt.-Cmt. 10.00-18.00
Email info@dijithink.com Ara! 0252 316 81 17

Google Reklamları Nedir, Nasıl Verilir

Google Reklamları

Google Reklamları firmaların arama motoruna verdiği reklamlardır. Firmalar kendilerini ya da ürünlerini duyurabilmek için pek çok farklı reklam yöntemi kullanmaktadır. Ancak bunların içerisinde en çok kullanılan son dönemlerde tartışmasız Google Reklamlarıdır. Google reklamları ile müşteriler belli bütçeler oluşturarak istedikleri süre içerisinde Google ana sayfasında kalabilmektedir. Hatta zamanlayıcı gibi özellikler sayesinde reklamların hangi saatler arasında yayınlanacağına, hafta sonları iptal edilebileceğine kadar pek çok yöntem de kullanılabilmektedir. Anahtar kelimeler sayesinde müşteriler ya da hedef kitle Google arama motoru üzerinden reklam veren kişi ya da firmalara erişim sağlayabilmektedir.

Google Reklamları

Google Reklamları bütçe belirlemesi konusunda biraz farklı rol oynamaktadır. Özellikle borsa gibi düşünülen bu platformda ilk sıralara yükselmek için rakipler sürekli olarak rekabet içerisindedir. Örneğin “İzmir Rent A Car” anahtar kelimesi ile ilk sayfada çıkmak isteyen bir firma, bu anahtar kelime için bir rakam belirlemek durumundadır. 1.80 TL ile 2. sırada yer alan rakibin üzerinde olabilmek için 1.82 TL civarında bir rakam girildiğinde, firma otomatik olarak rakibin üstüne çıkmaktadır.

Google reklamları ile ilk sayfada sabitlenmek mümkündür ancak; bunun için uzman ajanslar ile çalışma sürdürmek daha faydalı olmaktadır. Anahtar kelime analizlerinin doğru yapılması, bütçenin doğru belirlenmesi gibi etmenler yanlış tıklamaların da önüne geçmektedir. Uzun vadede ana sayfada olabilmek için en doğru kriterler elbette uzman ve referansı kuvvetli olan ajanslar tarafından sağlanmaktadır.

Leave a Reply