Açık Pzt.-Cmt. 10.00-18.00
Email info@dijithink.com Ara! 0252 316 81 17
Açık Pzt.-Cmt. 10.00-18.00
Email info@dijithink.com Ara! 0252 316 81 17

WordPress Sitemap Eklentileri konumuzu okumaktasınız. WordPress, dünyada en çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biridir. Sitenizi Google’da ön plana çıkarmak için yapacağınız çalışmalar için en önemli etkenlerden biri de site haritalarıdır. Arama motorları siteniz üzerinden tarama ve dizine ekleme işlemlerini daha iyi yapabilmek için site haritalarına ihtiyaç duyar. Aşağıdaki eklentilerden herhangi birini kurduktan sonra Search Console üzerinden Google’a bildirmeyi unutmayınız.

WordPress Sitemap Eklentileri

1-Google XML Sitemaps
Wordpress Sitemap Eklentileri

WordPress Sitemap Eklentileri arasında en çok indirilen eklentilerden biri olan Google XML Sitemaps arasında 18 milyon WordPress kullanıcısı tarafından indirildi ve 1 milyon site tarafından aktif olarak kullanılıyor.
Eklentiyi kurup, etkinleştirdikten sonra otomatik olarak oluşacaktır.

2-Yoast SEO Eklentisi
wordpress-yoast-seo-eklentisi

WordPress’in en çok kullanılan SEO eklentilerinden biri olan Yoast’ı kurduğunuzda otomatik olarak site haritası oluşacaktır.  Site haritaları SEO açısından oldukça kritik bir etkendir ve her sitede mutlaka olmalıdır.

3-All İn Seo Pack Eklentisi
All İn Seo Sitemap

WordPress’te en çok kullanılan SEO eklentileri Yoast ve All İn Seo Pack. Yoast’ta olduğu gibi All İn Seo eklentisinde de bir site haritası özelliği bulunmakta. Eklentiyi aktif ettikten sonra XML Site Haritası özelliğini aktif ederek bir site haritasına kavuşabilirsiniz.

Site Haritaları Google’a Nasıl Bildirilir?

WordPress Sitemap Eklentileri arasında herhangi birini kurduktan sonra Search Console’a üye olun ve Mülk Ekle alanından site adresinizi yazarak kayıt gerçekleştirin. Search Console, alan adının doğrulaması için size bir takım alternatifler sunacaktır. Size uygun olan doğrulama yöntemini uyguladıktan sonra Tarama bölümünden Site Haritaları butonuna tıklayın ve açılacak sayfada sağ üst kısımdan “Site Haritası Ekleme/Test Etme” butonuna basın ve site haritası yolunu buraya ekleyin.

WordPress’te site haritaları büyük ölçüde siteadresi.com/sitemap.xml adresinde oluşur.
İyi çalışmalar dileriz.

2 Responses

Leave a Reply