Fikirlerimiz öne geçirir.

Instagram Feed

WordPress Siteler İçin 5 Görsel Optimizasyon Eklentisi

görsel-optimizasyon

En çok kullanılan içerik yönetim sistemlerinden biri olan WordPress, hızla yaygınlaşmaya devam ediyor.

Ted, CNN, Tech Crunch gibi bilinen marka ve kuruluşlar da WordPress altyapısı ile çalışmakta. Anlık olarak WordPress altyapısındaki sitelerin yazı, yorum ve beğenilerini buradan takip edebilirsiniz.

Siz de gelişen WordPress dünyasında hızını kaybetmemek için görsel optimizasyonları mutlaka uygulamalısınız.

WordPress siteleriniz daha hızlı açılması ve kullanıcıların bilgiye hızlı şekilde ulaşması için görsel optimizasyonları oldukça önemli maddelerden yalnızca biri. Görsellerinizi optimize etmeniz bant limit ve depolama alanı konusunda da faydalı olmakta.

1-Kraken.io

Kraken.io, görsel optimizasyon eklentileri arasında algoritması en güçlü olan eklentilerden biridir. Sitelerinizdeki görselleri kayıpsız bir şekilde optimize eden Kraken ile ücretsiz olarak 250 megabayt’a kadar optimizasyon gerçekleştirebilirsiniz. E-Posta adreslerinizle API anahtarı almanız gerekmektedir.

Kötü yanı ise daha önce yüklemiş olduğunuz görselleri manuel olarak optimize etmenizdir.

2-reSmush.it

reSmush.it toplu olarak görsellerinizi optimize edeceğiniz bir eklentidir. Görüntüleri optimize etmek için reSmush API’sini kullanır. Dezavantajı, farklı sıkıştırma seviyelerine sahip olmamasıdır. Ayrıca, boyut olarak 5MB’den daha düşük yüklemelere optimizasyonu da sınırlar.

3-ShortPixel

ShortPixel Image Optimizer, başka bir yararlı WordPress görüntü sıkıştırma eklentisidir. E-posta adresinizi sağlayarak bir API anahtarı almanızı gerektirir. Ücretsiz hesap ile ayda 100 görüntü sıkıştırmanıza izin verir ve bu sınırı artırmak için ücretli planlarına geçmeniz gerekir.

4-Wp Smush

WP Smush bir başka popüler WordPress görüntü sıkıştırma eklentisidir. Yüklemedeki görüntüleri otomatik olarak sıkıştırır.

Eklentinin ücretsiz sürümü, API anahtarlarını kullanmak için bir hesap oluşturmanızı gerektirmez. Toplu optimizasyon özelliği, bir seferde en fazla 50 görüntüyü optimize etmenize olanak tanır ve daha fazla görüntüyü sıkıştırmak için Wp Smush’u tekrar çalıştırmalısınız.

5-Ewww İmage Optimizer

EWWW Image Optimizer, WordPress görüntü sıkıştırma eklentisi için mükemmel bir seçenektir. Kullanımı kolaydır ve yüklediğiniz görüntüleri otomatik olarak optimize eder. Ayrıca önceden yüklediğiniz görüntüleri toplu olarak da sıkıştırabilir ve optimize edebilir.

Tüm sıkıştırmayı kendi sunucularınızda gerçekleştirir. API anahtarı almanıza gerek yoktur.

İyi çalışmalar.