Fikirlerimiz öne geçirir.

Instagram Feed

Dijital Pazarlamada İşinize Yarayacak 5 Öneri

Dijital Pazarlama ile ilgili 5 öneri!

Dijital Pazarlama, günümüzde tüm e-ticaret siteler için gerekli olup E-Ticaret’in sürdürülebilirliği için zorunluluk haline gelmiştir. E-Ticaret sitelerinde ve dijital pazarlama yapabilmek için kullanmanız gereken kanallar kadar hangi kanalı nasıl kullanacağınız da oldukça önemlidir.

Dijital pazarlamada kullanabileceğiniz kanallar; kısa zamanda devamlı ödeme ile alabileceğiniz ve uzun zamanda daha az yatırım (SEO) ile daha kalıcı sonuçlar elde edebileceğiniz kanallardır.

Dijital Reklamcılık İçin 5 Öneri

Dijital Reklamcılık İçin 5 Öneri

1- Arama Motorlarında Kelime Reklamları (Adwords)

Arama motorlarında sürekli olarak en görülür alanlarda yer almak için devamlı ödeme yapmanız gereken reklam kanalıdır. Google Adwords ile kısa sürede satışlarınızı ciddi oranda arttırmanız mümkündür. Genellike yeni açılmış e-ticaret siteleri reklam aracı olarak Google Adwords reklamlarını kullanmaktadır. Bunun için de işi bilen, profesyonel dijital reklam ajansları ile çalışmanız gerekmektedir.

2- Görüntülü Web Sitesi Reklamları (Display Reklamlar)

Bu reklam kanalında sektörünüzle ilgili siteleri analiz edip reklam alanı satın alabilir, yada yine Google Adwords gibi reklam ağlarından reklam çıkabilirsiniz.

3- Web Sitesini Organik Olarak Üst Sıralarda Çıkarma (Seo Çalışmaları)

Web sitenizi organik olarak ön sayfalarda ve üst sıralarda çıkartmanız uzun süreli çalışma gerektiren reklam kanalıdır. Bu çalışma yöntemine SEO adı verilir. Web sitenizde iç ve dış olarak SEO çalışması yapılır ve çalışma sonuçları olarak Web siteniz zamanla arama motorları tarafından değerli olarak görülüp Web sitenizi öne taşır; böylece Google Adwords gibi reklam ağlarına yatırdığınız maliyeti azaltabilirsiniz.

4- Video İçerik Üreterek Dijital Pazarlama

Video yayınlamama platformlarındaki sektörünüzle ilgili videolara yayıncılarla iletişim kurup içerik reklamı verebilir yada Facebook, Google Adwords gibi pazarlama ağlarını kullanabilirsiniz.

5- Blog İçerikler ile Dijital Pazarlama

E-Ticaret sitenizin yanında yapabileceğiniz en değerli eylemlerden birisi de blog sayfanız olmasıdır! E-Ticaretin yanın blog yazmanız ve blog yazılarınızın okunması ziyaretçilerinize mükemmel bir bilgi kaynağı verecek ve markanıza karşı güven oluşmasını sağlayacaktır.