Fikirlerimiz öne geçirir.

Instagram Feed

SEO’da 1. Sayfada Çıkmak Neden Önemlidir?

SEO‘da (Arama motoru optimizasyonun’da), sizin ilgilendiğiniz anahtar kelimelerde ilk sayfada olmanız; eğer e-ticaret siteniz var ise; potansiyel müşteriler ve site trafiği, bir bloğunuz varsa; site trafiğini arttırmanın en doğal yoludur.
 
E-Ticaret sahipleri için 1. sayfada olan anahtar kelimenizin “kadın ayakkabı” olduğunu varsayalım. “Kadın Ayakkabı” kelimesi aylık olarak 10.000 ile 100.000 civarlarında aranma hacmine sahip. (Google için) Ve bu anahtar kelimede ilk sayfada olmanız demek; ortalama aylık 40.000 civarı potansiyel müşteri olarak da düşünebilirsiniz..
 
Bir Blog için örnek verecek olursak; anahtar kelimemiz “kredi kartı başvurusu” diyelim. Bu kelimenin aylık aranma hacmi de bir önceki örnektekiyle aynı, yani 10.000 ile 100.000 arası bir aranma hacmine sahip. Kredi kartları yada direkt kredi konulu bir bloğunuz var ise ilk sayfada olmanız size sadece bu iki anahtar kelimeden dahi etkili trafik sonuçları alacağınıza işarettir!
 
Arama motorlarında 1. sayfada yer almak için yapacağınız SEO çalışması (Arama motoru optimizasyonu çalışması) web sitesinizin Arama Motorlarındaki değerlerini arttırmada en etkili yöntemlerden birisidir.
 
Not: Yukarıdaki veriler 1. sayfa 1. sıralama için verilmiştir.