Fikirlerimiz öne geçirir.

Instagram Feed

Dijitalde Reklam Neden Gereklidir?

Online’da bir işletmemiz olmazsa olmazı haline gelen dijital reklamlar, işletmelerin pazar değeri açısından büyük paya sahiptir. Web siteleri için yapılan dijital reklam çalışmaları, web sitesinin geleceğini ve büyüme hızını doğrudan etkilemektedir.
 
Yeni açılan yada mevcuttaki bir web sitesi ürün yada hizmetlerini müşterileriyle buluşturup satış gerçekleştirmesi gerekmektedir. Ürün/hizmet satışının başlaması için internet reklamlarından faydalanmaktır. Bunun en kolay yolu ise tasarım açısından başarılı bir web sitesi ve iyi bir dijital reklam planlamasıdır. İyi bir dijital reklam stratejisi hem marka bilinirliğinizi hem de işlemenizin pazardaki payını arttırmada en etkili yolu oynayacaktır.
 

Dijital Reklam Yol Haritası Nasıl Belirlenir?

Dijital reklam bir bütçe aylık olarak belirlenir. Belirlenen bütçe günlük olarak, reklam çıkılacak olan platformlara bölünür ve her platformda ayrı ayrı reklam stratejisi geliştirilir. Geliştirilen reklam stratejisi her geçen ay analiz edilerek reklamlar optimize edilir. Bu sayede de maksimum verimlilik ve düşük giderle hizmet ve ürünlerinizin pazarlaması yapılır.
 

Dijital Reklam Bütçesi Nasıl Belirlenmelidir?

Dijital pazarlama’nın işletmenizin doğrudan büyümesiyle orantılı olduğunu ve bilinirliği açısından önemli olduğundan bahsetmiştik. Dijital reklama çıkılmadan önce işletmenizin sermaye ve bu iş için ayırabileceğiniz bütçe tamamen sizin belirleyebileceğiniz bir tutar olmalıdır.
 
Yeni açılan bir web sitesinin dijital pazarlama için ayırması gereken bütçe ile mevcutta satışı olan işletmenin bütçesi farklıdır. Yeni açılan site bütçesi günlük 10-100 TL civarında olurken mevcutta bilinen bir işletmenin 50-500 TL ve daha fazlası olabilir.
 

Doğru Ajans Seçimi Nasıl Yapılır?

Dijital pazarlamada doğru planlamayı yapmak için sizin işinizi benimseyen, paranızı doğru bir şekilde yönetebilecek bir ajansla çalışmanız en doğrusu olacaktır. Seçtiğiniz ajans, size aylık raporlama ile, paranızın nereye gittiğini ve dönüşümlerinizin durumunu raporlaması gerekmektedir. Bunun için çalıştığınız ajansın referanslarına bakabilir, buna göre bir çalışma belirleyebilirsiniz.