Fikirlerimiz öne geçirir.

Instagram Feed

Web Tasarımda Responsive Tasarım Neden Önemlidir?

Web sitenizin Responsive uyumlu olması; web sitenizin tüm aygıtlara tasarımsal olarak uyumluluk göstermesi anlamına gelmektedir. Responsive Tasarıma sahip olan siteler SEO uyumlu web site sınıfına girerek; masaüstü, tablet ve mobil gibi farklı ekran çözünürlüklerine uyumlu olarak çalışmaktadır.

Web sitelerinde responsive tasarım kullanmanız için, web sitenizin E-Ticaret, Blog, Haber vs. gibi platform yada alt yapı ayırmaksızın dikkate alınıp sektörünüze uygun olarak tasarlanması gerekmektedir.

Türkiye’de 77.39 milyon* mobil cihaz kullanımı olmakta ve Türkiye nüfusunun %92’sine hitap etmektedir. Mobil cihaz kullanım oranı her geçen gün insanların kullanım alışkanlıklarına göre değişiklik ve ciddi bir büyüme göstermekte olup, internet pazar payının büyümesinde etkili rol oynadığı görülmektedir.

Web sitesi olup bu pazardaki rekabetten kendine pay almak isteyen Web sitesi sahipleri’nin dikkat etmesi gereken en önemli etkenlerden ilk başında Responsive tasarım gelmekte olup Web sayfasının masaüstü versiyonu sorunsuz olması gerektiği gibi mobil versiyonunun da mobil cihazlardan problemsiz olarak kullanılabilir ve şık olması gerekmektedir.

*İstatistiksel kaynak olarak Hootsuite’den yararlanılmıştır. (Hootsuite 2020 Şubat verileri)